sağlıkta dijital pazarlama

Sağlıkta Dijital Pazarlama

27 Mart 2018 by Sosyaldr.com Dijital Pazarlama Sağlıkta Dijital Pazarlama için yorumlar kapalı

Sağlıkta Dijital Pazarlama

Bireysel veya toplumsal olarak insanlara ulaşabilmenin en basit yolu bir sektör için dijital pazarlama olmaktadır. Sağlıkta dijital pazarlama konusu ele alınırsa inter ortamındaki web siteleri, sosyal medya siteleri, görüntülü reklamcılık, video reklamcılığı ve yeniden hedefleme gibi çok sayıda alternatif dijital pazarlama için en uygun web ortamları olarak karşımıza çıkar.

Web Reklam

Günümüzde hemen hemen herkesin internet ortamında bulunurluğu varsayılırsa sağlıkta dijital pazarlama için bir sağlık kuruluşunun kendine ait bir web sitesinin olması gerekir. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen çok sayıda kişi öncelikle hangi sağlık kuruluşunun daha iyi olduğu konusunda bilgiler edinmek ister ve bunun için ilk iş olarak web ortamında sağlık kuruluşlarını tek tek gezer. Sağlık kuruluşları web ortamında rekabeti bol olan hizmet sektörü olup web sitelerinin SEO alanında çalışmalar yapması önerilir.

Sosyal Medya Reklam

İnsanlara ulaşmanın en kolay yollarından biri de sosyal medya platformlarında yer almak olmalıdır. Çünkü yediden yetmişe herkesin bir veya birden fazla sosyal medya hesabı bulunmaktadır. İnsanlar ile sosyal medya aracılığı ile etkileşim kurulabilir ve böylece akılda kalıcılık yaratılmaya çalışılabilir. Sağlıkta dijital pazarlama alanına yönelik olarak sosyal medya rejklamcılığı olmazsa olmazlardan biridir.

Facebook, twitter ve instagram en çok kullanılan sosyal medya ağları olmaktadır. Bu ağların sürekli güncellenmesi sağlanmalıdır. Alanında başarılı anılar paylaışlmalı ve hatta sağlık kuruluşu hastalarının izni ile fotoğraf ve video paylaşımına da yer vermelidir. Byu ayrıntılar sağlık sektöründe hizmet almak isteyen kitle için birer örnek teşkil edip teşebbüs etmelerine de yardımcı olacaktır.

Görüntülü Reklamcılık

Görüntülü reklamcılık ile bir sayfa yazıda anlatılmak istenilen onca şey bir fotoğraf karesi ile son derece ve akılda kalıcı bir şekilde insanlara aktarılabilir. Video reklamcılığı ile de YouTube gibi dünyaca ünlü bir sitede reklamcılık faaliyetlerine yer verilerek sağlık kuruluşu adını duyurabilir.

Yeniden Hedefleme

Web sitesini ziyaret eden ziyaretçilerin hangi web sitelerine gittikleri bilgisayarların veri tabaına kaydedilir ve o sitelerde yeniden hedefleme reklamcılığına yer verilerek kişilerin ilgili sağlık kuruluşunu yeniden hatırlamaları sağlanır. Böylece sağlıkta dijital pazarlama konusunda önemli bir yol katedilir.

iletişim: +850 346 82 72    –   E-mail:info@sosyaldr.com

 

, , ,